Туреччина виходить на енергетичний ринок Східної Африки: інвестує в пошук нафти і газу біля узбережжя Сомалі.


Узбережжя Сомалі очікує прибуття турецького дослідницького судна Oruç Reis, яке буде проводити розвідку нафтових і газових родовищ. Два фрегати Військово-морських сил Туреччини супроводжуватимуть судно у його місії.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган звернувся до екіпажів кораблів зі словами: "Сподіваюся, що ви продемонструєте турецько-сомалійське братерство у відкритому морі як нашими фрегатами, так і нашими кораблями підтримки. Я бажаю вам успіху... Вірю, що ми разом з нашими сомалійськими братами зробимо дуже важливий крок у наших сейсмічних дослідженнях та бурових роботах".
Судно Oruç Reis прибуде до узбережжя Сомалі наприкінці жовтня. Згідно з угодою, підписаною міністерствами енергетики та природних ресурсів Туреччини та Сомалі, саме це судно буде займатися розвідкою вуглеводнів.
Роботи з сейсмічних досліджень та пошуку нафти і газу проводитимуться на трьох ліцензованих морських ділянках площею 5 тисяч квадратних кілометрів кожна. Місія триватиме сім місяців. Буріння почнуться в залежності від результатів аналізу даних, зібраних під час досліджень.
Два фрегати Військово-морських сил Туреччини, а також корабель підтримки Zağanos Paşa, корабель-платформа підтримки Sancar і корабель стеження Ataman супроводжуватимуть судно Oruç Reis протягом його місії. Маршрут узбережжя Сомалі проходитиме через Середземне море, Суецький канал і Червоне море.
Читайте також
- Війна дронів: Україна представила у Брюсселі нові технології
- ЦПД зробив заяву про загострення ситуації на кордоні з Угорщиною
- Державний реєстр військовослужбовців: які дані збиратимуть і зберігатимуть
- Український ВПК збільшив потужності втричі – до $35 млрд
- Пресконференція президента, масштабна спецоперація проти наркобізнесу. Головне за 13 травня
- Келлог попередив РФ про "найжорсткіші в історії" санкції у разі відмови від перемир'я