Найстаріша континентальна кора Землі невпинно руйнується: китайські вчені попередили про зміни.


Вчені з Університету геологічних наук дослідили руйнування кратону
Китайські вчені з Університету геологічних наук провели дослідження руйнування Північно-Китайського кратону протягом останніх 200 мільйонів років. Вони встановили, що найдавніші частини континентальної кори піддаються руйнуванню під впливом природних сил. Дані дослідження були опубліковані в Nature Geoscience.
Дослідники виділили два основних етапи руйнування кратону. Спочатку океанічна плита Ізанагі занурюється під континентальну плиту, що призводить до збільшення товщини кори і формування гірського хребта Тайханьшань. Потім відбувається відступ плити, що спричиняє витончення кратону на 26%.
Ці процеси супроводжуються тектонічними зсувами, насуванням старих порід на нові та розтяганням кори. Остаточна фаза розтягування земної кори завершує процес декратонізації.
Вчені припускають, що подібні процеси можуть відбуватися й в інших частинах світу. За допомогою комп'ютерних моделей, вчені точно відтворили характеристики літосферної плити і набули уявлення про процеси, що відбуваються у глибинах Землі.
Читайте також
- Дрони СБУ атакували російські військові заводи «Базальт» та «Сплав» – джерело
- Колапс у російських аеропортах: пасажири сплять на підлозі й ставлять намети
- У Хмельницькому чоловік тікав з ТЦК через вікно: чим закінчилася історія
- Ватикан повідомив, коли чекати звістки про обрання понтифіка
- Експолітик та суддя Конституційного суду пішов працювати в університет Милованова
- 40 млрд у тіні: ветеран, який претендує на посаду глави БЕБ, заявляє про масштабні втрати бюджету на паливі, тютюні й алкоголі