Доктор геологічних наук пояснив, чому Трампу не треба розраховувати на український літій.


Україна має запаси літію, але їхній видобуток – невигідний
В Україні є запаси літію, але їх видобуток є невигідним через ряд складнощів. Про це зазначив професор Володимир Михайлов.
За словами професора, українські поклади літію знаходяться на глибині 200-250 метрів, що робить видобуток коштовнішим. У порівнянні з родовищем в Чилі, де літій лежить на поверхні, видобуток в Україні коштує дорожче. Для родовищ, де видобувається інші метали, потрібно будувати шахти, що ще більше збільшує вартість видобутку. Це може негативно позначитися на інвестиційній привабливості родовища.
Основними факторами, що стримують інвесторів від вкладень у розробку родовищ, є війна та несформованість законодавства. Професор вважає, що необхідно поліпшити законодавчу базу для захисту прав власності інвесторів.
Володимир Михайлов також зазначив, що інформація про стратегічні мінерали в Україні залишається закритою навіть при міжнародному інтересі. Крім того, в Україні досліджено лише 20% відкритих родовищ.
Оприлюднена оцінка вартості українських корисних копалин у $14,8 трлн є перебільшеною, за словами професора.
Нагадаємо, що Україна погодилася на угоду з США про видобуток корисних копалин. Умови угоди були полегшені. Після цього Київ готовий підписати документ.
Відомо, що Кабінет міністрів розгляне угоду про рідкоземельні метали зі США 26 лютого. Офіційна назва угоди - "Про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України". Основні положення угоди вже узгоджені.
Читайте також
- Україна в ООН: Мир можливий лише на справедливих умовах, а не заради параду
- Сили оборони: Окупанти рвуться на кордон трьох областей
- Американський кінорежисер, який підтримує війну в Україні, завітав до Москви
- Келлог заявив, що США та Україна узгодили 22 кроки до потенційної мирної угоди
- Посол Росії в ООН Небензя заговорив про прямі перемовини з Києвом
- Німецькі вчені вказали на шість головних ознак раку