Британія та ЄС готують угоду про стратегічне партнерство: стосується й України.

Два флаги - Британський та Європейський Союз
Два флаги - Британський та Європейський Союз

Велика Британія та Європейський Союз готуються до підписання угоди про "нове стратегічне партнерство", яка передбачає підтримку територіальної цілісності України, дотримання Паризької кліматичної угоди та принципів вільної торгівлі. Зазначена інформація повідомляється Politico та Reuters.

Згідно з діючим документом, який вже передали країнам ЄС, він є "геополітичною преамбулою" до нового стратегічного партнерства між Британією та ЄС. Затвердження цього партнерства очікується під час саміту, що відбудеться 19 травня в Лондоні. Цей саміт вважається ключовим моментом у відносинах між сторонами після Brexit.

За проєктом, який датований 25 квітня, Лондон і Брюссель планують розвивати партнерство, побудоване на підтримці світової економічної стабільності та взаємній увазі до вільної та відкритої торгівлі. Документ також приділяє велику увагу російській агресії проти України, ситуації на Близькому Сході та проблемам нерегулярної міграції.

"Ми підтвердили нашу постійну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - зазначається в проєкті документа. Обидві сторони зобов'язуються надавати Києву комплексну підтримку: політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну.

У контексті ситуації на Близькому Сході, Велика Британія та ЄС підтримують "постійне припинення вогню в Газі, звільнення всіх заручників та надання більшої гуманітарної допомоги".

Британія і ЄС

Окрема частина документа присвячена підтвердженню "багатосторонньому співробітництву", з врахуванням підтримки Статуту ООН, Європейської конвенції про права людини та інших міжнародних угод.

Особлива увага акцентується на міжнародному розвитку як ключової складової відносин між сторонами, що стає все важливішим у зв'язку зі скороченням витрат Великої Британії на міжнародну допомогу та зростанням видатків на оборону.

Раніше Єврокомісія намалювала шлях до Єдиного ринку для України.


Читайте також

Реклама